Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2023!

VŠB-TUO je už podruhé v tisícovce nejlepších univerzit na světě

VŠB – Technická univerzita Ostrava se už podruhé dostala do tisícovky nejlepších univerzit na světě. V prestižním mezinárodním hodnocení vysokých škol Academic Ranking of World Universities, známém také jako Šanghajský žebříček, se nachází na 901. až 1000. místě.

Hodnocení se soustředí především na vědecké a výzkumné výsledky univerzit. „Opětovné umístění v Šanghajském žebříčku mě velmi potěšilo, protože ukazuje naši dlouholetou a systematickou práci na tom, abychom se v těchto hodnoceních posouvali nahoru,“ komentuje úspěch rektor Václav Snášel. VŠB-TUO dlouhodobě klade důraz na kvalitu publikačních výstupů. „Věřím, že umístění v tak prestižním žebříčku napomůže například v získávání zahraničních zájemců o studium i práci u nás,“ dodává rektor.

Šanghajský žebříček je nejstarším mezinárodním žebříčkem vysokých škol na světě, dominují mu především americké a britské univerzity. Hodnocení se zaměřuje především na vědu a výzkum institucí, hodnotí se šest kritérií, mezi které patří například počet článků publikovaných ve špičkových odborných časopisech, citační ohlas publikací nebo počet absolventů, kteří získali Nobelovu cenu či Fieldsovu medaili.

Česká republika má v letošním vydání osm zástupců, krom VŠB-TUO se do žebříčku dostala také Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, ČVUT v Praze, VUT v Brně, Univerzita Palackého v Olomouci, Česká zemědělská univerzita v Praze nebo Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích.

Vloženo: 16. 8. 2022