Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

VŠB-TUO navštívila předsedkyně Akademie věd ČR

VŠB-TUO navštívila předsedkyně Akademie věd ČR
VŠB – Technickou univerzitu Ostrava navštívila ve čtvrtek 10. září prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc., předsedkyně Akademie věd České republiky.

 Ve čtvrtek 10. září navštívila kampus VŠB – Technické univerzity Ostrava prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc., předsedkyně Akademie věd České republiky. Její první kroky vedly do Ústavu geoniky Akademie věd ČR, který sídlí v našem kampusu. Paní předsedkyně jednala s ředitelem ÚG AV ČR, Ing. Josefem Foldynou, CSc. Součástí návštěvy byla i prohlídka Ústavu geoniky AV ČR a jeho laboratoří. 

Následoval společný oběd za účasti předsedkyně Akademie věd ČR a jejího doprovodu, ředitele Ústavu geoniky a zástupce ředitele pro vědu a výzkum spolu s předsedou Rady Ústavu geoniky a rektorem VŠB-TUO. Po obědě jednala paní ředitelka s rektorem VŠB-TUO. 

VŠB – Technická univerzita Ostrava uzavřela s Akademií věd České republiky v prosinci loňského roku memorandum. To se týká zejména užší spolupráce na výzkumných projektech, školení doktorandů a častější výměny zkušeností. 

Vloženo: 11. 9. 2020
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět