Pracovníci Institutu environmentálních technologií se podílí na výuce v magisterském a doktorském studiu vedením závěrečných prací na Fakultě materiálově-technologické  a Hornicko-geologické. Kromě toho realizují výuku:

Magisterské studium

IET se podílí na výuce studentů magisterského studia FMT ve studijním programu „Chemické a environmentální inženýrství“ v těchto předmětech:

Procesní inženýrství II - přednášející prof. Ing. Lucie Obalová, Ph.D., Ing. Pavel Leštinský, Ph.D.
Pokročilá laboratoř procesního inženýrství - cvičící Ing. Lenka Matějová, Ph.D.
Reaktorové inženýrství – cvičící Ing. Tereza Bílková, Ph.D.

Doktorské studium

IET se podílí na výuce studentů doktorského studia v oboru „Chemické a environmentální inženýrství“, „Nanotechnologie“, „Tepelná technika a paliva v průmyslu“ a „Metalurgická technologie“. Doktorandi jsou vedeni prof. Ing. Lucií Obalovou, Ph.D., prof. Ing. Kamilou Kočí, Ph.D., prof. Ing. Jozefem Vlčkem, Ph.D., prof. Ing. Petrem Prausem, Ph.D. a Ing. Lenkou Matějovou, Ph.D.